Hybrid CT™ - AZ ÚJ HIBRID SZÁMÍTÓGÉPES TOMOGRÁF CSALÁD
A 2007-ben Innovációs Nagydíjat nyert NanoSPECT/CT® nagyfelbontású képalkotó berendezés – melyet kisállatokon végzett gyógyszerkisérletekhez alkalmaznak sikeresen szerte a világban - már bizonyította, hogy a MEDISO Kft a hibrid számítógépes tomográfok fejlesztésében jó úton jár.
A cég első humán célú SPECT/CT kamerája már több, mint fél éve üzemel a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Kar Nukleáris Medicina Intézetében az orvosok megelégedésére.
A jövő diagnosztikai eljárásainak alapja a non-invazív, hibrid 3D képalkotó eljárások.
A külön-külön SPECT és CT készülékekkel készített képek fúziója már évek óta ismert és gyakorlott diagnosztikai módszer. A SPECT és a CT kombinációja egy sokoldalú és gazdaságos képalkotó eljárás, mely a szervezet funkcionális és anatómiai képeinek együttes megjelenítését teszi lehetővé.
A hibrid készülékkel történő vizsgálat a beteg számára lényegesen nagyobb kényelmet nyújt, mert csak egyszer kell – az amúgy teljesen fájdalommentes, nem hosszú idejű – vizsgálatnak alávetnie magát. Az orvos számára biztonságos, mert az azonos testhelyzetben egyszerre történő két vizsgálat eredményét összevetve (fúzionáltatva a képeket) sokkal pontosabb diagnózis állítható fel, mert a külön készített felvételek egybevetésekor az esetleges pontatlan képfedésből eredő hibákat is kiküszöböli.
A MEDISO által fejlesztett és gyártott hibrid számítógépes tomográf (Hybrid CT™) az igen korszerű, változtatható szögállású, nagy látószögű gamma kamera és a többszeletes (multislice) diagnosztikai CT készülék együttese, mely könnyen kezelhető és a beteg számára a lehetőség szerinti legnagyobb kényelmet biztosítja. Mindemellett a CT berendezés az elnyelési korrekciót* is biztosítja.
A Hybrid CT™ család a MEDISO második nemzedéke a Nucline™ gamma kamera családja után. A szakorvosok is várják ezeket a korszerű, pontos információkat nyújtó diagnosztikai berendezéseket, melyek a betegségek korai felismerését teszik lehetővé, ezáltal a teljes gyógyítás esélye lényegesen megnövekszik.
*Az élő szervezet lágy szöveteinek különböző sűrűsége miatt a radioaktív gyógyszerrel megjelölt szervből kilépő fotonok intenzitása változik, különbözőképpen nyelődnek el. Ennek következtében a detektor a vizsgált szervből kiáramló fotonokat már nem pontosan érzékeli, mely téves diagnózishoz vezethet. Az így adódó különbség a CT röntgensugarainak segítségével és matematikai módszerekkel korrigálható.
|