© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Szeptember
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
ÉTEL, ITAL...
ÉTEL, ITAL... : Régi idők ízeit idézik meg Tihanyban, levendulás ételekkel

Régi idők ízeit idézik meg Tihanyban, levendulás ételekkel

 

Régi idők ízeit idézik meg Tihanyban levendulás ételekkel szombaton és vasárnap a Régi Idők Udvarában. "Ezeken a napokon üvegbe zárjuk a nyár érlelő melegét, a termés ízét, zamatát, hogy a hosszú téli estéken egy csipetnyi levendula illatú lekvárt kóstolgatva idézzük fel tihanyi emlékeinket" - mondta el a főszervező Papp Róbert.


    Szombaton tárogatómuzsika mellett osztják ki a gyümölcsöket, majd Kaldeneker György irányításával elkezdődik a lekvárfőzés, közben kulturális, szórakoztató programok váltják egymást. Fellép a Tihanyi Hegyenjárók, a Hun-Kun-Dance, a Pergő Rozmaring együttes, a kemencés kalács fonásában, sütésében pedig a vállalkozó kedvűek is részt vehetnek. Később fánkot is sütnek, hogy a frissen elkészült finomságokat legyen mivel megkóstolni.

    Délután betyárok ostoros bemutatót tartanak, este a szegedi Emerenciások tekerőlantos műsort adnak, amelyet táncház követ.

    Vasárnap délelőtt 11-kor ismét kinyitja kapuit a Régi Idők Udvara, ahol folytatódnak a szombati programok és tanácsokat kapnak az érdeklődők, hogy a levendulás ételeket miként lehet összehangolni a sültekkel. Akinek kedve van, a helyi séffel ki is próbálhatja a fogásokat.

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM