© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Szeptember
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
ÉTEL, ITAL...
ÉTEL, ITAL... : HALÁSZFALUVÁ VÁLTOZIK A SZOLNOKI TÉR A TISZAI HAL NAPJÁN

HALÁSZFALUVÁ VÁLTOZIK A SZOLNOKI TÉR A TISZAI HAL NAPJÁN

Tiszai halászfaluvá változik október 1-jén, szombaton a szolnoki Tiszai hajósok tere és a rakpart, ahol negyedik alkalommal rendezi meg a Tiszai Hal Napja - SparHalt Fesztivált a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.


    Tihanyi Kata szervező arról tájékoztatott, hogy a Szent Mihály napjához kapcsolódó rendezvény célja a tiszai halászat és horgászat, valamint a gasztronómia tradícióinak megőrzése. Az ingyenes fesztiválon, a Tiszai hajósok terén és a rakparton halászkunyhóban várják a hálókötés, csomózás és halászati technikák iránt érdeklődőket a halászok, a horgászok a régi és modern eszközökről tartanak bemutatót.

    Tartanak gyermek- és felnőtt pecahorgászversenyt, a Tiszai hajósok terén eközben régi receptek felhasználásával készülő tiszai halételek, halkolbászok és füstölt halak várják majd a rendezvényre látogatókat. Stiller Tamás shéf mini kóstoltatással népszerűsíti az afrikai harcsát, bemutatja annak sokrétű elkészítési módját.

    A gyerekeket halsimogató, kézműves játékok, puzzle várja, de részt lehet venni haltelepítésben is.     Kiállítás keretében a tiszai búvárkodás történetét, a folyó élővilágát ismerhetik meg a látogatók, valamint modern horgászati eszközöket is bemutatnak a program során. A kézműves vásáron népi iparművészek állítják ki portékáikat. A szolnoki kiállítók mellett a vendég települések - Tokaj, Csongrád, Tőserdő, Lakitelek és Nagykörű - látványos bemutatóit is megtekinthetik az érdeklődők.    

 

  2016.09.24.

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- MEGHALT KOÓS BOGLÁRKA SZÍNÉSZNŐ: 27 ÉVESEN VETETT VÉGET AZ ÉLETÉNEK

- SAJÁT TESTVÉRÉHEZ HÍVOTT MENTŐSÖKRE TÁMADT EGY TISZAFÜREDI FÉRFI - BÖRTÖN VÁR RÁ

- ELHUNYT GIORGIO ARMANI

- KÉT NŐ HOLTTESTÉT TALÁLTÁK MEG BUDAPESTEN EGY LAKÁSTŰZNÉL

- KOKAINCSEMPÉSZETTEL VÁDOLNAK EGY 77 ÉVES NÉMET FÉRFIT AUSZTRÁLIÁBAN

- GIZMÓ A NAP HŐSE: KITARTÓ RENDŐRKUTYA BUKTATTA LE A TOLVAJT

- MÁTÓL LEHET MEGKÓSTOLNI MAGYARORSZÁG TORTÁJÁT

- CSERÉPFALU: HOLTAN TALÁLTAK RÁ A TEREPFUTÓ VERSENY SZOMBATON ELTŰNT 30 ÉVES RÉSZTVEVŐJÉRE

- CSALÁDI ÉLMÉNYSZIGET VÁRJA A LÁTOGATÓKAT A MARGITSZIGETEN AUGUSZTUS 19. ÉS 20. KÖZÖTT

- MAGYAR KOPRODUKCIÓ NYERT A LOCARNÓI FILMFESZTIVÁLON

- KIGYULLADT EGY AUTÓBUSZ AZ M0-SON, TORLÓDIK A FORGALOM

- MAKE HOLLYWOOD GREAT AGAIN: VISSZATÉRHETNEK A RÉGI IDŐK A FILMIPARBA A WOKE BUKÁSÁVAL