© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Április
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : SEGÉLYEK ÉS MENTŐCSAPATOK ÉRKEZNEK MIANMARBA, AHOL LEGALÁBB 1 600 HALÁLOS ÁLDOZATA VAN A FÖLDRENGÉSNEK

SEGÉLYEK ÉS MENTŐCSAPATOK ÉRKEZNEK MIANMARBA, AHOL LEGALÁBB 1 600 HALÁLOS ÁLDOZATA VAN A FÖLDRENGÉSNEK

Egyre több nemzetközi segély érkezik a földrengés sújtotta Mianmarba; a szomszédos országokból vasárnap hadihajókat és repülőgépeket küldtek segélyekkel és mentőszemélyzettel.


    A pénteki 7,7-es erősségű rengésnek, amely Mianmarban az elmúlt évszázad egyik legerősebb rengése volt, legalább 1 600 halálos áldozata és 3 400 sérültje van – közölte a katonai kormány.
    „Minden katonai és polgári kórháznak, valamint egészségügyi dolgozóknak összehangoltan és hatékonyan kell együttműködniük a hatékony orvosi ellátás biztosítása érdekében” – mondta a junta vezetője, Min Aung Hlaing altábornagy az állami média szerint.
    Az Amerikai Földtani Szolgálat előrejelző modellezése szerint Mianmar halálos áldozatainak száma meghaladhatja a tízezret, és a veszteségek meghaladhatják az ország éves gazdasági teljesítményét.
    Évek óta ez a legtöbb halálos áldozattal járó természeti katasztrófa, amely Mianmart érte, az ENSZ szerint megrongálta a létfontosságú infrastruktúrát, köztük egy repülőteret, autópályákat és hidakat, ami lelassította a humanitárius műveleteket.
    Az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala szerint Mianmar középső és északnyugati részén, köztük Mandalajban és Sagaingban a kórházaknak nehézséget okozott a sérültek nagyarányú beáramlása.
    A szomszédos országok közül India, Kína és Thaiföld küldött segélyeket és csapatokat, de érkezett segítség Malajziából, Szingapúrból és Oroszországból is.
    Indiai katonai repülőgépek szombaton többször is bevetésre indultak Mianmarba, többek között ellátmányt és kutató-mentő csapatokat szállítottak Najpjidóba, a fővárosba, amelynek egyes részeit a földrengés romba döntötte.
    Az indiai hadsereg segít felállítani egy tábori kórházat Mandalajban, és a haditengerészet két, ellátmányt szállító hajója Mianmar kereskedelmi fővárosába, Jangonba tart – mondta Szubrahmanjam Dzsaishankar indiai külügyminiszter.
    Több kínai mentőcsapat is megérkezett, köztük egy, amelyik a délnyugati Jünnan tartományból, szárazföldön érkezett – közölte Kína mianmari nagykövetsége a közösségi médiában. Egy 78 fős szingapúri csapat, amelyet mentőkutyák kísértek, vasárnap már Mandalajban dolgoztak – közölte a mianmari állami média.

  2025.03,30.
 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM