Napi Plusz : BUDAPEST: ELFOGTÁK EGY UKRÁN BŰNSZERVEZET TAGJÁT A RENDŐRÖK, A BANDA 20 MILLIÓ FORINTOT CSALT KI EGY IDŐS EMBERTŐL |
BUDAPEST: ELFOGTÁK EGY UKRÁN BŰNSZERVEZET TAGJÁT A RENDŐRÖK, A BANDA 20 MILLIÓ FORINTOT CSALT KI EGY IDŐS EMBERTŐL

Elfogtak egy ukrán férfit, aki társaival 20 millió forintot csalt ki egy idős férfitől; a pénzt a rendőrök megtalálták a csalónál – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán. Azt közölték: még májusban egy idős budapesti férfit hívott fel egy ismeretlen nő, és kibernyomozó rendőrnek adta ki magát: a hívó azt állította, hogy a férfi bankszámláját illetéktelenek próbálták meg feltörni, ezért hamarosan ismét jelentkezni fog.
Néhány nappal később a csaló újból felhívta a sértettet, és arra kérte, hogy vegyen fel 20 millió forintot a számlájáról, mert azt megfigyelés alatt tartják, majd adja át valakinek, a hívó egy előre megbeszélt jelszót és személyleírást is adott, hogy kinek kell átadni az összeget egy állami intézmény előtt. Az idős férfi június elején felvette a kért összeget, majd az előzetesen egyeztetett jelszó bemondása után átadta a megadott személyleírásnak megfelelő férfinak egy borítékban abban a hiszemben, hogy vagyonát biztonságba helyezte. A BRFK nyomozói elfogták a pénzt átvevő férfit és megtalálták nála a 20 millió forintot. A pénzt azóta az idős férfi visszakapta – közölték, hozzátéve, hogy az ügy további szereplőinek – köztük a telefonáló nőnek – azonosítása és felkutatása jelenleg is folyik.
A BRFK XI. Kerületi Rendőrkapitánysága büntetőeljárást indított a pénzt átvevő ukrán állampolgár ellen, és további gyanú merült fel arra, hogy a férfi tavasszal két online vásárló ez idáig ismeretlen személy által megszerzett bankkártyaadataival vett fel ATM-automatákból pénzt; egyszer 87 000, míg egy másik esetben 95 000 forintot. A kerületi nyomozók információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntett, valamint pénzmosás bűntettének gyanúja miatt hallgatták ki a 19 éves férfit, akit őrizetbe vettek, és kezdeményezték letartóztatását.
2025.06.18.
|