© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Július
HKSCPSV
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : MAGYARORSZÁG: CSÜTÖRTÖKTŐL A LEGMAGASABB, HARMADFOKOZATÚ HŐSÉGRIASZTÁS LÉP ÉLETBE

MAGYARORSZÁG: CSÜTÖRTÖKTŐL A LEGMAGASABB, HARMADFOKOZATÚ HŐSÉGRIASZTÁS LÉP ÉLETBE

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tiszti főorvos.


    A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerdán azt közölte, hogy az országos tiszti főorvos a HungaroMet Zrt. legfrissebb előrejelzése alapján döntött a vasárnaptól érvényben levő hőségriasztás fokozatának emeléséről és meghosszabbításáról. A tartós hőség megterheli az egészséges szervezetet is, de különösen veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők.
    Az elhúzódó, az átlagosnál melegebb időjárás bárkinél okozhat egészségi panaszokat, kellemetlen tüneteket, dekoncentrációt – hangsúlyozták, azt kérve, hogy mindenki fokozottan figyeljen az idősekre, kisgyermekekre és a krónikus betegekre. Felhívták a figyelmet arra is, hogy a folyamatos folyadékpótlás elengedhetetlen. Munkahelyen, vízparton vagy utazás közben is mindig legyen kéznél víz, és gondoskodni kell az ásványi anyagok pótlásáról is.
    Azt tanácsolták, hogy mindenki kerülje a közvetlen napsugárzást 11 és 15 óra között, szintén kerülni kell a legmelegebb órákban a kültéri sportolást, nehéz fizikai munkát, kertészkedést. Lehetőség szerint hűvös, árnyékos helyen tartózkodjunk – javasolták.
    Csütörtökön napközben 32 és 38 fok várható. Fontosnak nevezték, hogy a megvásárolt, hűtést igénylő élelmiszereket minél rövidebb ideig tegyük ki a melegnek, mivel a magas hőmérséklet elősegíti a kórokozók, például a szalmonella, valamint más romlást okozó mikroorganizmusok elszaporodását. Gyorsan romlandó élelmiszerek – például nyers hús, húskészítmények, tej és tejtermékek – szállításához használjunk hűtőtáskát – tanácsolták. Hozzátették: ha az étel elszíneződött, nyálkás állaga lett, vagy kellemetlen a szaga, ne fogyasszuk el.
    Az autósoktól óvatos közlekedést kértek, mivel a nagy meleg rájuk is kedvezőtlen hatással lehet, továbbá azt is kérték, hogy néhány percre se hagyják a gyermekeket a parkoló autóban.
    Amennyiben valaki napon álló autóban hagyott gyermeket vagy állatot lát, haladéktalanul hívja a 112-es segélyhívószámot. A szabadságukat vízparton töltőknek is azt javasolják, hogy kerüljék a déli órákban a napozást, hűtsék le magukat mielőtt a vízbe mennek, és felhevült testtel soha ne ugorjanak a vízbe.
    A várandós nők csak mértékkel tartózkodjanak a napon, mert a magas testhőmérséklet káros lehet a magzatra – jelezték. Felhívták a figyelmet arra is, hogy július 21. óta tűzgyújtási tilalom van érvényben az egész országban, amely az erdőkre és azok kétszáz méteres körzetére vonatkozik. A hőségben a kiszáradt lágyszárú növényzet a legkisebb szikrától, hőforrástól is meggyulladhat.
    A saját kertjében mindenki grillezhet, bográcsozhat, de egyetlen pillanatra se hagyja magára a tüzet – kérték. Közölték: idén nyáron már 1040 esetben hívták azért a tűzoltókat, mert az egyedül élő idős szomszédot napok, hetek óta nem látták és be kellett jutni a lakásba, házba. Az egyedül élő idősek gyakran bezárkóznak és a kulcsot belülről a zárban hagyják. Lehet, hogy az állapotuk nem teszi lehetővé, hogy baj esetén segítséget kérjenek. A nagy melegben különösen fontos, hogy időről időre meggyőződjünk hogylétükről – emelték ki.

  2025.07.23.
 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- 71 ÉVES KORÁBAN ELHUNYT HULK HOGAN

- A BALATONBA ESETT ÉS MEGHALT EGY 21 ÉVES FIATAL

- FAGYI-KINCSVADÁSZAT A BALATONNÁL - INDUL A NYÁR LEGÉDESEBB JÁTÉKA!

- FÁBA SZORULT NÉMET REPESZAKNAGRÁNÁTOT TALÁLTAK A SIROKI ERDŐBEN

- TÖBB SZÁZ HAMIS ÓRÁT TALÁLTAK A PÉNZÜGYŐRÖK A REPÜLŐTÉREN

- KÉNYSZERLESZÁLLÁST HAJTOTT VÉGRE EGY REPÜLŐGÉP BUDAPESTEN

- AZ ÉV LEGNAGYOBB ÁTVERÉSE: DÍJAZTÁK A NÉPSZERŰ CSOKIGYÁR A MILKA LEGARCÁTLANABB REKLÁMHÚZÁSÁT

- HOLTAN TALÁLTAK EGY VÁLTÓKEZELŐT A KÖRÖSLADÁNYI VASÚTÁLLOMÁSON

- AZ ADRIAI-TENGER EGYIK LEGRÉGEBBI HAJÓRONCSÁT FEDEZTÉK FEL HORVÁTORSZÁGBAN

- BÉRGYILKOSOKKAL MEG AKARTA ÖLETNI HÁROM HARAGOSÁT EGY KECSKEMÉTI FÉRFI

- KÉKSZALAG: SAJÁT REKORDJÁT MEGDÖNTVE A FIFTY-FIFTY NYERTE A TÓKERÜLŐ VERSENYT