© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Augusztus
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : VARSÓ: LENGYELORSZÁG ELLENES BOTRÁNYKELTÉSÉRT 57 UKRÁN ÉS 6 FEHÉROROSZ ÁLLAMPOLGÁRT UTASÍTANAK KI AZ ORSZÁGBÓL

VARSÓ: LENGYELORSZÁG ELLENES BOTRÁNYKELTÉSÉRT 57 UKRÁN ÉS 6 FEHÉROROSZ ÁLLAMPOLGÁRT UTASÍTANAK KI AZ ORSZÁGBÓL

Lengyelország 57 ukrán és 6 fehérorosz állampolgárt utasít ki Max Korzh emigrációban élő népszerű fehérorosz rapper varsói koncertjén történt erőszak miatt – jelentette be kedden Donald Tusk kormányfő.


    A keddi kormányülés elején Tusk elmondta: a varsói nemzeti stadionban szombaton megtartott koncerten történt „zavargások, erőszakos tettek és bizonyos provokációk” felháborították a lengyel közvéleményt. A történtek miatt 63 személyt kiutasítási eljárás alá vonnak, és „önként kell távozniuk”, ellenkező esetben kényszerrel távolítják el őket az országból – jelentette ki a kormányfő. Hozzátette: 57 ukrán és 6 fehérorosz állampolgárról van szó.
    Hangsúlyozta: Lengyelország biztonsága érdekében nem szabad hagyni, hogy „elharapózzanak az ukránellenes érzelmek”. Egyúttal az ukrán hatóságoknak is „vigyázniuk kell arra, hogy Kijevben, Ukrajnában és Lengyelországban senkinek se jusson eszébe, hogy az ukránok szükségtelen lengyelellenes gesztusokat tegyenek – tette hozzá a miniszterelnök.
    Kedd délelőtt Tusk az X-en közzétett bejegyzésében megírta: ”közeledik az ukrajnai háború rendezése, ezért Oroszország mindent megtesz azért, hogy Kijev és Varsó összevesszen egymással”.
    A varsói rendőrség hétfői közleménye szerint Max Korzh koncertjén 109 embert vettek őrizetbe számos szabálysértés, illetve bűncselekmény jogcímén, például kábítószer birtoklása, a biztonsági személyzettel szembeni tettlegesség, pirotechnikai eszközök birtoklása miatt.
    A lengyel közvéleményben felháborodást váltott ki, hogy a koncerten a nézőtéren látható volt az Ukrán Felkelő Hadsereget (UPA) és az Ukrán Nacionalisták Szervezetét (OUN) jelképező zászló is.
    Erről felvételeket tett közzé vasárnap Dariusz Matecki, a fő lengyel ellenzéki erő, a Jog és Igazságosság (PiS) parlamenti képviselője.
    Az OUN-UPA követte el a volhíniai mészárlásként ismertté vált etnikai tisztogatást 1943 és 1945 között, a II. világháború előtt Lengyelországhoz tartozó Volhíniában és az egykori Kelet-Galíciában, és mintegy százezer lengyelt gyilkoltak meg.

  2025.08.12.
 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- MAKE HOLLYWOOD GREAT AGAIN: VISSZATÉRHETNEK A RÉGI IDŐK A FILMIPARBA A WOKE BUKÁSÁVAL

- BUDAPEST: KIGYULLADT EGY BUSZ A BELVÁROSBAN, A TŰZ EGY KÖRNYEZŐ ÉPÜLETRE IS ÁTTERJEDT

- KERÉKPÁROZÁS KÖZBEN MEGHALT EGY FÉRFI BALATONBOGLÁRON

- ÉG A TARLÓ, KÖRBÁLÁK ÉS KAPTÁROK LÁNGOLNAK HÓDMEZŐVÁSÁRHELYNÉL

- MENTŐS ÉS A FÉRJE HALT MEG EGY BALESETBEN FEJÉR VÁRMEGYÉBEN

- MÁSODIK VILÁGHÁBORÚS REPESZBOMBA KERÜLT ELŐ A BALATON PARK CIRCUIT VERSENYPÁLYÁNÁL

- BIVALYHÚSBÓL KÉSZÜL AZ ÉV STRANDÉTELE

- SZIGET FESZTIVÁL: FRANCIA, NÉMET ÉS HOLLAND RENDŐRÖK SEGÍTIK A BRFK MUNKÁJÁT

- SZEXUÁLIS ERŐSZAKKAL GYANÚSÍTOTT RENDŐR KERÜLT LETARTÓZTATÁSBA

- ÚJABB SÚLYOS BICIKLIS BALESET TÖRTÉNT ETYEKEN, ALIG EGY NAPPAL A HALÁLOS TRAGÉDIA UTÁN

- BELEHALT SÉRÜLÉSEIBE A KŐSZEGI TANÁRNŐ, AKI NÉGY MÉTERT ZUHANT KERÉKPÁRJÁVAL

- MAGYAR HATÓSÁGOK ÁLTAL IS KERESETT EMBERCSEMPÉSZT FOGTAK EL POZSONYBAN