© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Szeptember
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : VON DER LEYENÉK KETTŐS MÉRCÉJE: A KEDVENC ORSZÁGOKNÁL A KERÍTÉS HŐSTETT, A NEM KÍVÁNATOSAKNÁL BŰNTETENDŐ CSELEKMÉNY

VON DER LEYENÉK KETTŐS MÉRCÉJE: A KEDVENC ORSZÁGOKNÁL A KERÍTÉS HŐSTETT, A NEM KÍVÁNATOSAKNÁL BŰNTETENDŐ CSELEKMÉNY

A Mandiner szerint világos üzenetet hordoz Ursula von der Leyen vasárnapi látogatása a lengyel-fehérorosz határon. Szerintük a „kedvenc országokban” – amelyek Brüsszel háborús és elhibázott szankciós politikáját is támogatják – „hőstett” a határkerítés, míg a „nem kívánatos országokban” – amelyek a tűzszünet és béke pártját fogják – ugyanez a kerítés „bűn”.  


    Mint ismert, látogatást tett vasárnap Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Donald Tusk miniszterelnökkel közösen a lengyel-fehérorosz határon felállított határkerítésnél. A bizottság elnöke kijelentette, Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak.
    A sajtókonferenciát Ozierany Male település közelében, a határon emelt acélkerítés mellett tartották. Ursula von der Leyen azt mondta: az Európai Unió „komolyan veszi a Keletről érkező fenyegetést”. Bejelentette: az Oroszországgal és Belarusszal közvetlenül határos tagállamok többleteszközöket kapnak.
    Von der Leyen arról is beszélt a sajtótájékoztatón: „A Lengyelország és Belarusz határán tett látogatásom az európai szolidaritás demonstrációja volt.”
    A Mandiner ezzel kapcsolatban hívja fel a figyelmet a határkerítéssel kapcsolatban tapasztalható brüsszeli kettős mércére, szerintük Brüsszelben most már különbséget tesznek „jó” és „rossz kerítés” között.
    „Tehát vannak kedvenc országok, ahol a kerítés hőstett, és vannak nem kívánatosak, ahol ugyanaz a kerítés bűn” – fűzte hozzá a portál.

  2025.08.31.
 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- KIS HÍJÁN HALÁLLAL VÉGZŐDÖTT EGY BETÖRÉS BUDAPESTEN

- BUDAPEST: ÁLRENDŐRT FOGTAK AZ IGAZI ZSARUK A NYUGATI TÉRNÉL

- ELHUNYT ROBERT REDFORD

- GYILKOSSÁG NAGYKANIZSÁN

- PÉNTEKEN KEZDŐDIK A 27. SZOLNOKI GULYÁSFESZTIVÁL

- LOPOTT CIPŐT VITT VISSZA CSERÉLNI, DE ÚJ SURRANÓ HELYETT BILINCCSEL A KEZÉN TÁVOZOTT

- BUDAPEST: MEGÖLTEK EGY BRIT FÉRFIT A VII. KERÜLETBEN

- MEGHALT KOÓS BOGLÁRKA SZÍNÉSZNŐ: 27 ÉVESEN VETETT VÉGET AZ ÉLETÉNEK

- SAJÁT TESTVÉRÉHEZ HÍVOTT MENTŐSÖKRE TÁMADT EGY TISZAFÜREDI FÉRFI - BÖRTÖN VÁR RÁ

- ELHUNYT GIORGIO ARMANI

- KÉT NŐ HOLTTESTÉT TALÁLTÁK MEG BUDAPESTEN EGY LAKÁSTŰZNÉL

- KOKAINCSEMPÉSZETTEL VÁDOLNAK EGY 77 ÉVES NÉMET FÉRFIT AUSZTRÁLIÁBAN

- GIZMÓ A NAP HŐSE: KITARTÓ RENDŐRKUTYA BUKTATTA LE A TOLVAJT