Napi Plusz : NEONÁCI HÁLÓZAT TAGJAIT VETTÉK ŐRIZETBE SZLOVÁKIÁBAN |
NEONÁCI HÁLÓZAT TAGJAIT VETTÉK ŐRIZETBE SZLOVÁKIÁBAN
Egy neonáci csoporthoz tartozás, valamint más szélsőséges bűncselekmények gyanúja miatt 20 személyt őrizetbe vett a szlovák rendőrség egy akciója során Pozsonyban – jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a pozsonyi kerületi ügyészség közlésére hivatkozva csütörtökön.
A kedden lezajlott rendőrségi akció során őrizetbe vett személyek közül 14 ellen indítottak eljárást különböző szélsőségesség kategóriájába tartozó bűncselekmények gyanújával. Közülük az ügyész javaslata alapján három személy esetében letartóztatásukat rendelte el a bíróság csütörtökön. Ez a döntés egyikük esetében még nem jogerős.
Az őrizetbe vett személyek a szlovák hatóságok szerint egyebek mellett egy szélsőséges nézeteket valló – Valhalla nevet viselő – csoport létrehozásával, szélsőséges jellegű anyagok terjesztésével, valamint más személyek elleni erőszakos támadásokkal gyanúsíthatóak.
A rendőrségi akció során a hatóságok több házkutatást is végrehajtottak, melyek során elektronikai berendezéseket, valamint zászlókat és ruházati cikkeket is lefoglaltak.
2025.05.23.
|