© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. December
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : ÚJABB UKRÁN FÉRFIT GYANÚSÍTANAK A LENGYELORSZÁGI VASÚTI RONGÁLÁSSAL, A HÁBORÚPÁRTI TUSK AZ OROSZOKRA MUTOGAT

ÚJABB UKRÁN FÉRFIT GYANÚSÍTANAK A LENGYELORSZÁGI VASÚTI RONGÁLÁSSAL, A HÁBORÚPÁRTI TUSK AZ OROSZOKRA MUTOGAT

A lengyel ügyészség közleménye szerint a hatóságok vádat emeltek egy újabb ukrán állampolgár ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy segített egy orosz támogatású, a lengyel vasutakat célzó szabotázsakcióban – számolt be a Kyiv Independent. Két másik ukránt, Olekszandr K.-t és Jevhenyij I.-t korábban azzal vádoltak, hogy november 15. és 16. között megrongáltak egy vasúti sínt Mika és Golab falvak közelében, mintegy 130 kilométerre a lengyel–ukrán határtól.


    Varsó példátlan szabotázsakciónak nevezte a támadást, az érintett útvonalat a segélyek Ukrajnába szállítására használták.
    A lengyel ügyészek szerint Volodimir B. segítséget nyújtott a másik két gyanúsítottnak. Szeptemberben Volodimir B. Jevhenyij I.-t a tervezett művelet területére vitte, aki felmérte és kiválasztotta a helyszínt a robbanóanyagok elhelyezésére, és felszerelte a rögzítőberendezést.
    Olekszandr K. és Jevhenyij I. a szabotázsakció után Fehéroroszországba menekültek.
    Négy másik, a Donbasz régióból származó, Lengyelországban élő ukrán állampolgárt a múlt hét elején őrizetbe vettek, de 48 óra elteltével szabadon engedték őket, a lengyel biztonsági szolgálatok meglepetésére.
    Sajtóinformációk szerint szabadon engedték azt a férfi is, aki Olekszandr K.-t és Jevhenyij I.-t szállította. A lengyel nyomozók állítólag arra a következtetésre jutottak, hogy a férfi a terv ismerete nélkül cselekedett.
    Lengyel ügyészek szerint Volodimir B.-t november 20-án őrizetbe vették, majd a bíróság később elrendelte ideiglenes letartóztatását. Jelenlegi eljárási státuszát nem hozták nyilvánosságra.
    Varsó szerint Oroszországnak hagyománya van abban, hogy ukránokat toboroz szabotázsakciókhoz.
    Donald Tusk lengyel miniszterelnök korábban azt nyilatkozta, hogy valószínűleg egy vonatot akartak felrobbantani az oroszok.
    Oroszország tagadta, hogy bármi köze lenne az incidenshez.

  2025.11.25.
 

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- HARMINCMILLIÓ FORINTOT SIKKASZTOTT EGY DOHÁNYBOLTI ALKALMAZOTT

- BUDAPEST: ELOLTOTTÁK A TÜZET AZ V. KERÜLETI TÁRSASHÁZBAN

- KIHIRDETTÉK AZ ÉV BEJGLIJE VERSENY GYŐZTESEIT

- ÚJABB SZAKASZOK ZÁRÁSÁVAL FOLYTATÓDNAK A MUNKÁLATOK AZ M2-ES AUTÓÚTON

- TÖBB MINT NÉGYEZER DOBOZ CSEMPÉSZCIGARETTÁT TALÁLTAK A PÉNZÜGYŐRÖK BÚTOROKBA REJTVE

- GÁZROBBANÁS DIÓSJENŐN: MENTŐHELIKOPTER ÉRKEZETT A HELYSZÍNRE

- UNIÓS OLTALOM ALÁ KERÜLT AZ ETYEKI PEZSGŐ

- DROGOS ÁMOKFUTÓT FOGTAK EL A RENDŐRÖK

- ORSZÁGOS GYROS-RAZZIÁT INDÍT AZ NKFH

- A KUTYA, AKI KŐVEL FIZET A HAMBURGERÉRT – A MEXIKÓI TÖRTÉNET, AMELY MEGHATOTTA A VILÁGOT

- HALÁLRA VERT EGY FÉRFIT KÉT FIÚ EGY HAJDÚNÁNÁSI BUSZMEGÁLLÓBAN

- TÖBB MINT HÚSZMILLIÓ FORINT ÉRTÉKŰ ILLEGÁLIS DOHÁNYTERMÉKET FOGLALT LE A NAV A BUDAPESTI GOLGOTA TÉRI PIACON