ÉTEL, ITAL... : A kávék és párlatok világa mutatkozik be a hétvégén, Budapesten |
A kávék és párlatok világa mutatkozik be a hétvégén, Budapesten
Világhírű kávékkal, italkülönlegességekkel, kóstolásokkal, bemutatókkal, sőt országos bajnokságokkal is várja a szakmabelieket és a kávézás rajongóit a kétnapos KávéBár Bazár a hétvégén a fővárosban, a Hotel Corinthiában. A rendezvény ad otthont az Országos Barista Bajnokságnak, amelyen a kávékészítés mesterei öt kategóriában indulhatnak.
Szombaton különleges, kóstolóval egybekötött bemutatót tart Kis Zoltán, a török kávékészítés világbajnoka. Orosz Ákos Coffee in Good Spirits világbajnok alkoholos-pálinkás kávéitalt készít, amelyet szintén kóstolhat a közönség. A kávékészítésről tart előadást Molnár Attila négyszeres magyar barista bajnok is. A napot az extrém Gerilla Art Show zárja.
Vasárnap rendezik meg a Magyar Koktél- és Flair Bajnokságot, ahol több mint ötven bármixer versenyez látványos show keretében. A legjobbak Prágában mérkőzhetnek meg a világbajnoki címért. A nap során mérik össze tudásukat a Magyar Brewers, Coffee in Good Spirits és a Latte Art Bajnokság résztvevői is.
A versenyek mellett előadásokat tartanak a világ kávéi mellett a whiskyről és vodkáról is. Christian Ferrand, Franciaországból érkező cognacmester segít eligazodni a legexkluzívabb italok, rumok, whiskyk, ginek világában.
Az ízlelőbimbóknak kedvező kávé-, desszert- és csokoládékóstolások mellett a kétnapos rendezvényen a látogatók nemcsak kipróbálhatják, hanem a kiállítói standokon meg is vásárolhatják kedvenceiket.
|