© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Április
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : BUDAPEST: AZ EMBER FÉRFI VAGY NŐ, A DROG TILOS ÉS JOGUNK VAN KÉSZPÉNZZEL FIZETNI - ELFOGADTÁK AZ ALAPTÖRVÉNY MÓDOSÍTÁSÁT

BUDAPEST: AZ EMBER FÉRFI VAGY NŐ, A DROG TILOS ÉS JOGUNK VAN KÉSZPÉNZZEL FIZETNI - ELFOGADTÁK AZ ALAPTÖRVÉNY MÓDOSÍTÁSÁT

Elfogadta az Alaptörvény tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn. Vagyis rögzítették többek között, hogy az ember férfi vagy nő, hogy Magyarországon tilos a kábítószer-fogyasztás, valamint a kettős állampolgárokat is kiutasíthatóvá tették. A Momentum anarchista politikusai mindeközben egy újabb tiltakozó akciót tartottak az ülésteremben.


    A kormánypárt március 11-én nyújtotta be az újabb alaptörvény-módosító javaslatát. A Fidesz és a KDNP frakciói szerint a változtatásokra azért van szükség, mert a nyugati világ egyre erőteljesebben támadja a korábban magától értetődő normákat, különösen a család intézményét és a nemzeti identitást.
    Hétfő délután nagy többséggel, 140 igen és 21 nem szavazat mellett az Országgyűlés elfogadta az Alaptörvény tizenötödik módosítását. A szavazást a Momentum ezúttal is megzavarta: molinót függesztettek ki, és sípolással próbálták az ülést levezető elnökbe belefojtani a szót.
    A kiegészítést érintő legfőbb pontok:
    az ember férfi vagy nő;
    mindenkinek joga van ahhoz, hogy készpénzzel fizessen;
    minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz;
    felfüggeszthető a magyar állampolgársága annak a többes állampolgárnak, aki Magyarország közrendjére, köz- vagy nemzetbiztonságára veszélyt jelent;
    a kormány veszélyhelyzetben csak az Országgyűlés kétharmados, határozott időre szóló felhatalmazása alapján függesztheti fel az egyes törvények alkalmazását;
    valamint, hogy tilos a kábítószer előállítása, használata, terjesztése és népszerűsítése.

Újabb tüntetést tartott a Momentum

    Botrányba fulladt az Országgyűlés március 18-án tartott ülése, miután a képviselők elfogadták a parlamentben a gyülekezési törvény módosítását. A döntés értelmében az eddigi formájában nem lehet megtartani a Budapest Pride felvonulást. A Momentum képviselői nem vettek részt a szavazáson, helyette füstbombákat gyújtottak az ülésteremben. Az akció miatt Bányai Gábor kormánypárti képviselő rosszul lett és sürgős orvosi ellátásban kellett részesíteni. Kövér László házelnök feljelentést tett az ügyben, mivel véleménye szerint „a füstgyertya működtetése tűzveszélyt is jelentett közvetlen környezetére, a képviselők testi épségére és a plenáris ülésterem berendezésére is”. A Momentum öt országgyűlési képviselőjére rekordösszegű, 70 473 744 forintnyi bírságot is kiszabtak.
    A rendbontás miatt Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő és a Momentum politikusai május közepéig nem léphetnek be a Parlamentbe.
    A párt tagjai kitiltásuk miatt a hétfői szavazáson sem vehettek részt, ezért egy újabb tiltakozó akciót hirdettek meg. A Momentum 15 órakor blokád alá akarta venni a Parlamentet, ebből annyi sikerült, hogy a rendőrök által lezárt rakpart felőli garázsbejárat elé állt a párt néhány lila ruhába öltözött képviselője és aktivistája. Csekély számú támogató részvételével 17 órától tüntetést tartottak a Kossuth téren. A demonstráción Karácsony Gergely főpolgármester is részt vett, az alkotmánymódosítás elleni beszéddel készült.

A DK és a Jobbik sem vett részt a szavazáson

    A Demokratikus Koalíció közösségi oldalán jelezte, hogy nem vesznek részt az Országgyűlés hétfői ülésén. Indoklásuk szerint a Momentummal és a Parlament köré gyűlt emberekkel is szolidaritást vállalnak. Hozzátették, hogy a DK képviselői egyedül Varju László eskütételén lesznek jelen. A jogerősen elítélt politikust márciusban választották újra Újpest–Angyalföld országgyűlési képviselőjének. Az időközi választásra azért volt szükség, mert a képviselő tavaly decemberben lemondott a mandátumáról, az ellene felhozott garázdaság, testi sértés és választási csalási vádak miatt.
    Lukács László György a Jobbik Magyarországért Mozgalom frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy képviselői nem vesznek részt az alaptörvény módosításáról szóló szavazáson. A politikus szerint a törvényjavaslat „kezelhetetlen és támogathatatlan”, mivel egymástól teljesen távol álló témákról döntenek a végszavazáson egyetlen gombnyomással – adta hírül az MTI.
    Mint mondta, fontos annak rögzítése, hogy az ember vagy férfi, vagy nő, akárcsak a gyermekek védelmét szolgáló változtatás, a Pride tiltása vagy a kábítószerek tiltása, azonban nem tudnak igent mondani a magyar állampolgárság felfüggesztésére és a rendkívüli jogrend szabályainak átalakítására vonatkozó pontokra.
    Előbbi kapcsán a Jobbik frakcióvezetője arról beszélt, hogy „a nemzetközi jogban is példa nélküli” és abba ütköző az intézkedés, ráadásul, ha azt a szomszédos országok is jogrendjükbe emelik, és az ott élő magyarok ellen alkalmazzák, az alaptörvénnyel és nemzeti érdekeinkkel is ellentétes. Másik, általuk kifogásolt pontként a rendkívüli jogrenddel kapcsolatos rendelkezések átalakítását említette, arról beszélve, a hatályos jogi keretet vitatják ugyan, mert azokat károsnak tartják a magyar emberek számára, de úgy látják, hogy a szavazásra bocsátott módosítással is a saját hatalmi érdekeit szolgálva alakítaná át a szabályokat a kormányzat.

A fővárosi közlekedést is megbénították

Április 8-án ismét közlekedési káoszt okozott Hadházy Ákos és a Momentum tüntetése. Budapest belvárosában negyedik alkalommal tartottak hídfoglaló akciót, hogy tiltakozzanak a gyülekezési jog szűkítése és a Budapest Pride betiltása ellen. A demonstráció ezúttal is az Erzsébet hídon zajlott, amelyet órákra lezártak, komoly fennakadásokat okozva a fővárosi közlekedésben.
    A tiltakozás helyszínén zene szólt, klipek, filmjelenetek és koncertfelvételek voltak láthatók a kivetítőkön. A tüntetők közül többen székekkel, asztalokkal, pikniktakarókkal és sátrakkal készültek. A tömegben az ismert transzvesztita, Lady Dömper, vagyis Petróczi Zoltán is feltűnt. A tüntetést hajnali 4 óráig engedélyezte a rendőrség, ám ennek ellenére is történtek szabálysértések. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye szerint az eseményen 22 embert igazoltattak, valamint garázdaság és a pirotechnikai termékek használatával kapcsolatban is intézkedniük kellett. Április 1-jén 58 ember ellen indult eljárást, többek között garázdaság és kábítószer birtoklása gyanúja miatt.
    Hadházy Ákos szerint addig tiltakoznak, amíg a kormány vissza nem vonja a Budapest Pride-ot érintő törvényt. A független országgyűlési képviselő április 15-re újabb hídfoglaló tüntetést jelentett be.

  2025.04.14.
 

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM