Napi Plusz : KIGYULLADT EGY UTASSZÁLLÍTÓ HAJTÓMŰVE REPÜLÉS KÖZBEN: NEM MINDENNAPI DOLOG ÁLLT A HÁTTÉRBEN |
KIGYULLADT EGY UTASSZÁLLÍTÓ HAJTÓMŰVE REPÜLÉS KÖZBEN: NEM MINDENNAPI DOLOG ÁLLT A HÁTTÉRBEN

Ritkán látott vészhelyzet zajlott le vasárnap egy Boeing 737-800 fedélzetén: a United Airlines 2325-ös járata alig emelkedett a levegőbe Denverből, amikor kigyulladt az egyik hajtóműve, az ok pedig nem más volt, mint egy nyúl.
A pilótáknak köszönhetően a gép épségben tudott landolni, de az eset alaposan megdöbbentette a 153 utast és hatfős személyzet – írja a SkyNews.
„Hangos durranás volt, majd erős rázkódás – aztán lángcsóvák csaptak ki a hajtóműből” – mesélte egy utas az ABC News-nak. A fedélzeten pánik tört ki, de a pilóták gyorsan reagáltak, és biztonságosan visszafordították a gépet Denverbe.
A rádióforgalom szerint a pilóta csak annyit mondott: „Nyúl a kettes hajtóműben – ez megmagyarázza.” Az utasokat végül egy másik gép vitte tovább Edmontonba.
Az FAA megerősítette, hogy állatütközés történt, és vizsgálatot indított. Bár a legtöbb ilyen esetet madarak okozzák, néha a földi vadvilág is veszélyt jelenthet – ahogy azt ez a különös nyúl is bizonyította. Bár azt nem tudni, az állat, hogy került a hajtóműbe.
2025.04.17.
|