© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Július
HKSCPSV
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : TÖBB MINT 700 DRÓNNAL ÉS TUCATNYI RAKÉTÁVAL TÁMADTA UKRAJNÁT AZ OROSZ HADSEREG

TÖBB MINT 700 DRÓNNAL ÉS TUCATNYI RAKÉTÁVAL TÁMADTA UKRAJNÁT AZ OROSZ HADSEREG

Az orosz hadsereg 13 rakétát és több mint 700 drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen szerdára virradóra. A támadás fő célterülete a nyugat-ukrajnai Luck volt - közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.


    A légierő parancsnokságának szerda reggeli Telegram-jelentése szerint az elmúlt éjjel az orosz hadsereg 6 aeroballisztikus, valamint 7 szárnyasrakétával és 728 csapásmérő, illetve megtévesztő drónnal támadt ukrajnai célpontokat.
    A jelentés szerint a légvédelem mind a 7 szárnyasrakétát lelőtte, emellett 303 drónt tűzerővel semmisítettek meg, 415-öt pedig rádióelektronikai eszközök bevetésével eltérítettek a pályájukról.
    Az orosz drónok 4 helyszínen célba találtak, 11 helyen pedig a légvédelem által megsemmisített támadóeszközök lezuhanó roncsai okoztak károkat. A légicsapás fő célterülete Luck (a nyugat-ukrajnai, Lengyelországgal határos Voliny megye székhelye) volt - áll a légierő hivatalos közleményében.
    Július 9-re virradó éjjel Luckot a teljes körű invázió kezdete óta a legsúlyosabb légitámadás érte - közölte az Unian hírügynökség Ihor Poliscsuk polgármester Telegram-bejegyzésére hivatkozva. Ivan Rudnickij, Voliny megye katonai kormányzója ugyancsak a Telegramon azt jelentette, hogy a város légterében 5 rakéta és körülbelül 50 drón tartózkodott.
    A becsapódások következtében tűz ütött ki, és károk keletkeztek az egyik garázsszövetkezet területén. Egy helyi vállalat telephelyéről is tüzet jelentettek. A károk felmérése még tart, halálos áldozatokról, sebesültekről nem érkezett jelentés.
    Az éjszakai légitámadás következtében egy Kijev környéki iparvállalat területén mintegy 8000 négyzetméter kiterjedésű tűz ütött ki - jelentette az Ukrajinszka pravda hírportál az állami katasztrófavédelmi szolgálat hivatalos Facebook-oldalán közzétett bejegyzés alapján. A tüzet megfékezték, az előzetes információk szerint senki sem sérült meg.

  2025.07.09.
 

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- KÉNYSZERLESZÁLLÁST HAJTOTT VÉGRE EGY REPÜLŐGÉP BUDAPESTEN

- AZ ÉV LEGNAGYOBB ÁTVERÉSE: DÍJAZTÁK A NÉPSZERŰ CSOKIGYÁR A MILKA LEGARCÁTLANABB REKLÁMHÚZÁSÁT

- HOLTAN TALÁLTAK EGY VÁLTÓKEZELŐT A KÖRÖSLADÁNYI VASÚTÁLLOMÁSON

- AZ ADRIAI-TENGER EGYIK LEGRÉGEBBI HAJÓRONCSÁT FEDEZTÉK FEL HORVÁTORSZÁGBAN

- BÉRGYILKOSOKKAL MEG AKARTA ÖLETNI HÁROM HARAGOSÁT EGY KECSKEMÉTI FÉRFI

- KÉKSZALAG: SAJÁT REKORDJÁT MEGDÖNTVE A FIFTY-FIFTY NYERTE A TÓKERÜLŐ VERSENYT

- KECSKEMÉT: KÁBÍTÓSZERT ÁRULÓ FIATAL FÉRFI ELLEN JAVASOL VÁDEMELÉST A KECSKEMÉTI RENDŐRSÉG

- TÖBB SZÁZ MÁSODIK VILÁGHÁBORÚS ROBBANÓESZKÖZ KERÜLT ELŐ DEBRECENBEN

- SPANYOLORSZÁGBAN FOGTÁK EL MAGYARORSZÁG EGYIK LEGKERESETTEBB BŰNÖZŐJÉT

- FOLYAMATOSAK VOLTAK AZ UTÓRENGÉSEK SZOMBAT ÉJSZAKA CSONGRÁD TÉRSÉGÉBEN

- TŰZ VESZÉLYEZTETTE A SZENTENDREI SKANZENT