© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. Július
HKSCPSV
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Napi Plusz
Napi Plusz : KAPU TIBOR ÉLŐBEN BÚCSÚZOTT A NEMZETKÖZI ŰRÁLLOMÁSTÓL: MAGYARORSZÁG VISSZAKERÜLT A VILÁGŰR TÉRKÉPÉRE

KAPU TIBOR ÉLŐBEN BÚCSÚZOTT A NEMZETKÖZI ŰRÁLLOMÁSTÓL: MAGYARORSZÁG VISSZAKERÜLT A VILÁGŰR TÉRKÉPÉRE

Június 25-én indult el a floridai Kennedy Űrközpontból a magyar űrhajós, Kapu Tibor és csapata a Nemzetközi Űrállomásra. A kontingens bő két hetet töltött az objektumban, július 14-én azonban visszatér a Földre. A magyar kutatóűrhajós az indulás előtt egy nappal élő videóüzenetben búcsúzott el az űrállomástól, amelyben Magyarországnak is üzent.


    A NASA hivatalos közösségi oldalán követhető élő közvetítésben Kapu Tibor és társai összefoglalták, milyen eredményeket értek el a küldetés során, és megosztották legemlékezetesebb pillanataikat.
    A magyar űrhajós beszédében hangsúlyozta: „Magyarország visszakerült a világűr térképére.”
    Kapu Tibor kiemelte, hogy rengeteg tudományos munka folyt az ISS fedélzetén, folyamatosan egyre jobb képeket készítettek a Földről, de a küldetés során vidám, vicces videók is születtek. „Sokan büszkék voltak ránk a helyszínen. Kollégák és munkatársak szurkoltak nekünk, gyerekeket töltött el izgalommal, amit csináltunk. Barátokat szereztünk” – fogalmazott a magyar kutatóűrhajós.
    „Megcsináltuk. Valóra váltottuk a leírtakat. Emberek voltunk, akik a Nemzetközi Űrállomáson, a tudomány nevében működtek együtt – hatékonyan, békében, közös céllal. Nagyszerű küldetés volt és mi élveztük a legjobban. Ennek a küldetésnek az eredménye és hatása sokkal-sokkal nagyobb lesz annál, mint amit tudományos szempontból elérünk. Most hazatérünk, és elmondjuk: ilyen dolgok igenis lehetségesek – még kisebb országok számára is” – zárta beszédét.
    „Kedves magyarok, ha bár erősen korlátozott volt a hozzáférésem az otthoni hírekhez az elmúlt három hétben, úgy hallottam, hogy sok minden történt, és sok minden változott. Én annyit el tudok mondani, hogy itt mi történt, az űrállomás fedélzetén az elmúlt három hétben. Rengeteg munka, rengeteg tudomány, rengeteg ötlet, rengeteg kitartás történt annak érdekében, hogy ezt a programot sikerre vigyük. Nagyon remélem, hogy annyira büszkék vagytok rám és a programra, mint amennyire én büszke voltam a kutatóinkra” – fogalmazott Kapu Tibor.
    A magyar űrhajós kiemelte az ország előrelépését tudományos területeken: „Magyarország az elmúlt hetekben visszakerült a világűr térképére és higgyétek el, ez innen fentről nagyon jól látszik és az elmúlt hetekben Magyarország éveket lépett előre olyan területeken, mint a biológia, dozimetria, táplálkozástudomány, termékfejlesztés és még sorolhatnám.”
    Kapu Tibor személyes küldetésként jelölte meg a HUNOR Program folytatását: „Az én személyes célkitűzésem és kívánságom, hogy a HUNOR Program egy valami hatalmasnak legyen a kezdete és azért, hogy ez megtörténjen, én arra szeretnék mindenkit kérni, hogy higgyen abban, hogy mi, magyarok képesek vagyunk olyan dolgokra, mint amit az elmúlt három hétben elértünk.”
    „Ezért, ha a gyerek táncolni akar, akkor menjen táncolni, ha a gyerek sakkozni akar, akkor menjen sakkozni, de ha anya azt mondja, hogy tévé csak a házi után van, akkor tessék megcsinálni a házi feladatot és csak azután tévézni. Mert mi, magyarok már megmutattuk az olimpiákon is, világbajnokságokon és most a világűrben is, hogy képesek vagyunk szinte a lehetetlenre is. És nemcsak a világűrben van szükség ilyen tehetségekre, hanem az élet minden területén” – tette hozzá.
    „Úgyhogy ezúttal most hazamegyünk, és megígérem, hogy elmesélek mindent, ami az elmúlt három hétben történt, de csak akkor, ha ti is elmesélitek, hogy milyen volt ezt a küldetést végignézni Magyarországról, az otthonunkról. Odahaza találkozunk!” – fogalmazott Kapu Tibor.

  2025.07.14.
 

Még nincs hozzászólás.
 

HIR-HALOM     

 

- HOLTAN TALÁLTAK EGY VÁLTÓKEZELŐT A KÖRÖSLADÁNYI VASÚTÁLLOMÁSON

- AZ ADRIAI-TENGER EGYIK LEGRÉGEBBI HAJÓRONCSÁT FEDEZTÉK FEL HORVÁTORSZÁGBAN

- BÉRGYILKOSOKKAL MEG AKARTA ÖLETNI HÁROM HARAGOSÁT EGY KECSKEMÉTI FÉRFI

- KÉKSZALAG: SAJÁT REKORDJÁT MEGDÖNTVE A FIFTY-FIFTY NYERTE A TÓKERÜLŐ VERSENYT

- KECSKEMÉT: KÁBÍTÓSZERT ÁRULÓ FIATAL FÉRFI ELLEN JAVASOL VÁDEMELÉST A KECSKEMÉTI RENDŐRSÉG

- TÖBB SZÁZ MÁSODIK VILÁGHÁBORÚS ROBBANÓESZKÖZ KERÜLT ELŐ DEBRECENBEN

- SPANYOLORSZÁGBAN FOGTÁK EL MAGYARORSZÁG EGYIK LEGKERESETTEBB BŰNÖZŐJÉT

- FOLYAMATOSAK VOLTAK AZ UTÓRENGÉSEK SZOMBAT ÉJSZAKA CSONGRÁD TÉRSÉGÉBEN

- TŰZ VESZÉLYEZTETTE A SZENTENDREI SKANZENT

- BOZÓTTŰZ MIATT LEÁLLÍTOTTÁK A VONATFORGALMAT KISKUNDOROZSMÁNÁL A SZEGEDI FŐVONALON