© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam
© A Gazdaság és Közélet online változata - XX. évfolyam

 

NAPI PLUSZ  - HÍR-HALOMÉTEL, ITAL...  - KORZÓ    - FACEBOOK   - X 

 
Naptár
2025. December
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos
 

 https://twitter.com/CsitariPress

Blog

https://hu.euronews.com/ 

IMPRESSZUM
 

 

 

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 

 

 Klikk a Képre!

 

 

Gazdaság és Közélet 2006-2025

 
Forgalom
Indulás: 2006-09-02
 
Hírek
Hírek : ELKÉPESZTŐ FELELŐTLENSÉG: FRIZBIT DOBOTT EGY LÁTOGATÓ AZ OROSZLÁNOK KIFUTÓJÁBA A BUDAPESTI ÁLLATKERTBEN

ELKÉPESZTŐ FELELŐTLENSÉG: FRIZBIT DOBOTT EGY LÁTOGATÓ AZ OROSZLÁNOK KIFUTÓJÁBA A BUDAPESTI ÁLLATKERTBEN

Egy látogató műanyag frizbit dobott a Fővárosi Állat- és Növénykertben az oroszlánok kifutójába. Az állatkert munkatársai arra figyelmeztetnek, hogy az ilyen felelőtlen tettek könnyen tragédiához vezethetnek.


    „Ezúttal szerencsénk volt! Állatgondozóink a ma reggeli szokásos feladataik ellátása közben valami furcsa, idegen dologra lettek figyelmesek az oroszlánkifutóban. Csakhamar kiderült, hogy egy látogató a képen látható műanyag – vélhetően kutyáknak szánt – frizbit dobta Ginni, Basil és Kharia kifutójába ”– számolt be a közösségi médiában a Fővárosi Állat-és Növénykert.
    Az állatkert munkatársai szerint az eset könnyen balul sülhetett volna el, hiszen a házikedvenceknek, vagy gyermekeknek készült játékok nem alkalmasak arra, hogy egy állatkert lakói játszanak vele, mivel az állatok ezeket könnyedén egyben lenyelhetik, úgy, hogy a gondozók, vagy állatorvosok észre sem veszik, az emésztőrendszerük biztosan nem birkózik meg vele és mire az állat tüneteket produkál, még műtéti beavatkozással sem biztos, hogy segíteni tudnak rajta.
    „Most ugyan szerencsénk volt, de mi még élénken emlékszünk az esetre, amikor szeretett vízilovunk Süsü ’94. 08. 06-án hasonló okokból, egy teniszlabda miatt lelte végzetét” – idézték fel a szomorú esetet.
    „Tisztelettel de határozottan kérjük látogatóinkat, hogy soha ne dobjanak semmit az állatok kifutójába, mert az könnyen tragédiát okozhat” – szögezték le az állatkert munkatársai.

  2025.09.27.
 

 

HIR-HALOM     

 

- ELVESZETTEN SÉTÁLT KÉK VÖDÖRREL A FEJÉN EGY ŐZ VECSÉS KÖZELÉBEN - VADÁSZOK SEGÍTETTEK A BAJBAJUTOTT ÁLLATON

- ELHUNYT BALÁZS PÉTER SZÍNMŰVÉSZ

- SYLVESTER STALLONE, GLORIA GAYNOR ÉS A KISS ROCKEGYÜTTES IS ÁTVETTE A KENNEDY CENTER ÉVES KITÜNTETÉSÉT DONALD TRUMPTÓL

- ÁTADTÁK AZ ÉV KIVÁLÓ MAGYAR MÉZE VERSENY DÍJAIT

- MEGHALT KÁLLOY MOLNÁR PÉTER SZÍNMŰVÉSZ

- MEGÖLTEK EGY FÉRFIT MISKOLCON, A GYANÚSÍTOTTAT ŐRIZETBE VETTÉK

- AGYONVERTEK EGY FÉRFIT BUDAPEST BELVÁROSÁBAN EGY SZÓRAKOZÓHELYEN

- ELFOGTAK HÁROM BUDAPESTI FIÚT, AKIK LÉGPUSKÁVAL LÖVÖLDÖZTEK AZ ERKÉLYRŐL - KÉT EMBERT ELTALÁLTAK

- RENDŐRÖK ŐRZIK A KÓRHÁZBAN A KŐBÁNYÁN OSZLOPNAK CSAPÓDÓ AUTÓTOLVAJT- HARMINCMILLIÓ FORINTOT SIKKASZTOTT EGY DOHÁNYBOLTI ALKALMAZOTT

- BUDAPEST: ELOLTOTTÁK A TÜZET AZ V. KERÜLETI TÁRSASHÁZBAN

- KIHIRDETTÉK AZ ÉV BEJGLIJE VERSENY GYŐZTESEIT

- ÚJABB SZAKASZOK ZÁRÁSÁVAL FOLYTATÓDNAK A MUNKÁLATOK AZ M2-ES AUTÓÚTON