| Napi Plusz : RAVASZ CSALÓT FOGTAK EL A RENDŐRÖK VAS VÁRMEGYÉBEN |
RAVASZ CSALÓT FOGTAK EL A RENDŐRÖK VAS VÁRMEGYÉBEN

A celldömölki rendőrök november 4-én gyanúsítottként hallgatták ki azt a férfit, aki még ismeretlen társával pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől, arra hivatkozva, hogy lánya Budapesten bajba került, segítségre szorul – közölte csütörtökön a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Seffer Lilla őrnagy tájékoztatása szerint a férfi társa ügyvédnek adta ki magát, telefonon a sértettnek azt mondta, hogy lánya a fővárosban bajba került, elfogták a rendőrök, mert fegyvereket és kábítószert találtak nála. A csaló azt állította, hárommillió forintot kell fizetniük azért, hogy kiengedjék.
„Az idős asszony az utasításnak megfelelően összekészítette az összes otthon tartott pénzét és ékszerét, majd azt a csaló által kért módon egy táskában felakasztotta a kertkapura. A ház közelében várakozó csaló, amint látta, hogy társa sikerrel járt, magához vette a csomagot és távozott”
Ismertetése szerint az idős nőnek később sikerült felvenni a kapcsolatot lányával, ekkor szembesült azzal, hogy becsapták, csalás áldozatává vált. A celldömölki nyomozóknak sikerült a csalót elfogniuk, a férfival szemben csalás bűntett elkövetésének gyanújával őrizetbe vétele mellett indítottak büntetőeljárást.
2025.11.06.
|